Jednoosobowa działalność gospodarcza - od kilku lat ta elastyczna forma zatrudnienia zyskuje na popularności. Szczególnie chętnie wybierają ją ludzie młodzi, otwarci na nowe możliwości rynków pracy, a także freelancerzy, których profesja pozwala na wykonywanie zleceń dla kilku pracodawców. Czy dla Ciebie też będzie lepszym wyborem niż etat? Sprawdź jakie są koszty i pułapki samozatrudnienia. Masz już firmę? Sprawdź progi podatkowe w 2019 roku. Użyj naszego darmowego generatora faktur VAT
Niskie stopy procentowe i co za tym idzie większa dostępność kredytów hipotecznych powoduje, ze coraz częściej myślimy o zakupie własnej nieruchomości. Marzenie, które jeszcze parę lat temu były nierealne dzisiaj wydaje się być w zasięgu ręki. Tak przynajmniej sprawę przedstawiają banki w reklamach kredytów mieszkaniowych.
Jednak, aby dokonać dokładnych wyliczeń i sprawdzić ile wyniesie rata kredytu hipotecznego musimy udać się do placówki banku. Nie zawsze mamy na to czas, a także nie musimy być jeszcze zdecydowani na konkretną nieruchomość.
Z pomocą przychodzi nasz kalkulator w którym sprawdzisz prognozę wysokości miesięcznej raty kredytu dla podanej wartości nieruchomości.
Kredyt hipoteczny to tylko jeden z typów kredytów bankowych dostępnych na rynku. Podstawową cechą, która odróżnia go od innych produktów bankowych jest jego zabezpieczenie.
Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka ustanowiona na rzecz banku udzielającego nam kredytu. Czyli tak naprawdę zabezpieczeniem kredytu będzie nasze mieszkanie. Dlatego też bank udzieli nam kredytu tylko na mieszkanie do którego będziemy mieli udokumentowane prawo własności (księga wieczysta).
Jako, że nieruchomości są dość pewną inwestycją, oprocentowanie kredytów hipotecznych jest na stosunkowo niskim poziomie. Musimy jednak pamiętać, że jeśli wartość nieruchomości spadnie poniżej wartości kredytu, a my nie będziemy w stanie go spłacić to wtedy bank będzie wymagał od nas pokrycia róznicy.
Pamiętaj, że koszt samego mieszkania to nie jedyne wydatek jakie będziesz musiał ponieść przy kupnie mieszkania na kredyt.
Bądź przygotowany także na: