Samozatrudnienie kalkulator B2B

Jednoosobowa działalność gospodarcza - od kilku lat ta elastyczna forma zatrudnienia zyskuje na popularności. Szczególnie chętnie wybierają ją ludzie młodzi, otwarci na nowe możliwości rynków pracy, a także freelancerzy, których profesja pozwala na wykonywanie zleceń dla kilku pracodawców. Czy dla Ciebie też będzie lepszym wyborem niż etat? Sprawdź jakie są koszty i pułapki samozatrudnienia. Masz już firmę? Sprawdź progi podatkowe w 2019 roku. Użyj naszego darmowego generatora faktur VAT

Oblicz wysokość raty kredytu hipotecznego kalkulator

Niskie stopy procentowe i co za tym idzie większa dostępność kredytów hipotecznych powoduje, ze coraz częściej myślimy o zakupie własnej nieruchomości. Marzenie, które jeszcze parę lat temu były nierealne dzisiaj wydaje się być w zasięgu ręki. Tak przynajmniej sprawę przedstawiają banki w reklamach kredytów mieszkaniowych.

Jednak, aby dokonać dokładnych wyliczeń i sprawdzić ile wyniesie rata kredytu hipotecznego musimy udać się do placówki banku. Nie zawsze mamy na to czas, a także nie musimy być jeszcze zdecydowani na konkretną nieruchomość.

Z pomocą przychodzi nasz kalkulator w którym sprawdzisz prognozę wysokości miesięcznej raty kredytu dla podanej wartości nieruchomości.

Podaj całkowitą wartość nieruchomości w PLN jaką chcesz zakupić

Podaj wysokość wkładu własnego w PLN. System automatycznie wyliczy kwotę na jaką potrzebujesz wziąć kredyt

Podaj wysokość kapitału kredytu jaka pozostała Ci jeszcze do spłaty

Podaj wysokość marży (bez znaku '%'). Znajdziesz ją w swojej umowie kredytowej lub w systemie internetowym swojego banku

Podaj wysokość WIBOR 3M lub inną stawkę referencyjną według której liczone jest oprocentowanie Twojego kredytu

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to tylko jeden z typów kredytów bankowych dostępnych na rynku. Podstawową cechą, która odróżnia go od innych produktów bankowych jest jego zabezpieczenie.

Zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest hipoteka ustanowiona na rzecz banku udzielającego nam kredytu. Czyli tak naprawdę zabezpieczeniem kredytu będzie nasze mieszkanie. Dlatego też bank udzieli nam kredytu tylko na mieszkanie do którego będziemy mieli udokumentowane prawo własności (księga wieczysta).

Jako, że nieruchomości są dość pewną inwestycją, oprocentowanie kredytów hipotecznych jest na stosunkowo niskim poziomie. Musimy jednak pamiętać, że jeśli wartość nieruchomości spadnie poniżej wartości kredytu, a my nie będziemy w stanie go spłacić to wtedy bank będzie wymagał od nas pokrycia róznicy.

Jakie koszty będę musiał ponieść przy kupnie mieszkania na kredyt?

Pamiętaj, że koszt samego mieszkania to nie jedyne wydatek jakie będziesz musiał ponieść przy kupnie mieszkania na kredyt.

Bądź przygotowany także na:

  • wycena nieruchomości - bank bardzo często chce się upewnić, że kredytowana nieruchomość jest warta tyle ile deklarujesz
  • prowizja bankowa - zazwyczaj przy podpisywaniu umowy kredytowej bank pobiera prowizję. Wysokość prowizji uzależniona jest od kwoty kredytu.
  • dodatkowe produkty bankowe - w reklamach banki kuszą nas niskimi kosztami kredytu, a gdy przychodzimy do placówki okazuje się, że niskie oprocentowanie będzie obowiązywało jedynie w przypadku, gdy zdecydujemy się na dodatkowe produkty oferowane przez bank np. karta kredytowa, polisa ubezpieczeniowa, fundusze inwestycyjne. Nie zawsze się to opłaca
  • koszt notariusza - wpisu do księgi wieczystej musisz dokonać w kancelarii notarialnej. Cena wpisu jest zależna od wartości nieruchomości
  • podatek PCC - jeśli kupujesz mieszkanie od osoby prywatnej będziesz musiał zapłacić 2% podatku od wartości transakcji. Jeśli kupujemy mieszkanie od developera, który wystawia nam fakturę VAT - nie ponosimy tego kosztu.
  • koszt wykończenia lub remontu nieruchomości - zazwyczaj jest przez nas bagatelizowany, a może się okazać znacznym wydatkiem przy podliczaniu wszystkich kosztów. Przed ostatecznym wyborem mieszkania zastanówmy się ile przeróbek lokatorskich będziemy chcieli w nim wykonać. Jeśli ich ilość będzie znaczna - może warto poszukać czegoś innego?