Samozatrudnienie kalkulator B2B

Kalkulator - Ile zarobię na fakturze?

Do czego służy kalkulator?

Pomaga obliczyć nam ile zarobimy "na czysto" na samozatrudnieniu,w ciągu 1 miesiąca roboczego, po odliczeniu wszystkich obowiązkowych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki czemu będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy proponowane przez pracodawcę wynagrodzenie jest dla nas satysfakcjonujące.

W kalkulatorze możemy podać koszty, jakie ponosimy co miesiąc przy prowadzeniu działalności (np. obsługa księgowa, wynajem biura, internet, telefon komórkowy). Jednak, przy umawianiu się z pracodawcą na konkretną wysokość wynagrodzenia, proponuję uwzględniać tylko koszty minimalne. W praktyce, nie wiemy ile kosztów uda nam się zgromadzić w każdym miesiącu prowadzenia działalności - raz może być ich więcej, raz mniej. Jeśli założymy minimalną ilość, a uda nam się wygenerować ich więcej (bo np. kupiliśmy w danym miesiącu laptopa) to będzie to nasz bonus.

Przydatne informacje:

  • podajemy kwotę netto z faktury VAT, a więc podatek VAT nie jest brany pod uwagę przy obliczeniach
  • koszty pozostałe również podajemy w kwocie netto
  • kalkulator uwzględnia (odlicza od podanego wyniku) składkę na podatek dochodowy, więc jest to zarobek "na czysto"
  • uwzględnia wprowadzone składki na Ubezpieczenie społeczne, zdrowotne oraz fundusz pracy
  • jeśli chcemy policzyć całkowity przychód z faktury bez uwzględnienia kosztów np. w sytuacji, gdy robimy dodatkowe zlecenie i "zusy" mamy już opłacone to wtedy podajemy tylko kwotę netto z faktury, a w pozostałych polach wpisujemy 0zł
  • jeśli pracujemy na tzw. "freelansie" i chcemy wyliczyć ile zarobimy w ciągu miesiąca to wtedy podajemy sumę ze wszystkich faktur.
  • Kalkulator nie uwzględnia progów podatkowych - obrazuje sytuację dla pojedyńczego miesiąca - możemy jednak wybrać stawkę podatku dochodowego jaka nas dotyczy.
  • Jeśli chcesz dokonać wyliczeń na cały rok kalendarzowy i uwzględnić progi podatkowe użyj naszej porównywarki wysokości wynagrodzeń

Podaj kwotę netto (bez VAT) na jaką wystawiona została faktura

Wybierz wysokość podatku dochodowego według której się rozliczasz (18% - skala podatkowa, 19% - podatek liniowy)

Podaj wysokość składki ubezpieczenia zdrowotnego, którą odprowadzasz do ZUS

Podaj sumę wszystkich pozostałych składek odprowadzanych do ZUS (na ubezpieczenie chorobowe, rentowe, emerytalne oraz wypadkowe)

Zaznacz jeśli opłacasz składkę na ubezpieczenie chorobowe

Podaj wysokość składki na fundusz pracy

Podaj pozostałe (stałe) koszty jakie ponosisz w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (np. koszt usług księgowych)

Ostatnio na forum