Samozatrudnienie kalkulator B2B

Jednoosobowa działalność gospodarcza - od kilku lat ta elastyczna forma zatrudnienia zyskuje na popularności. Szczególnie chętnie wybierają ją ludzie młodzi, otwarci na nowe możliwości rynków pracy, a także freelancerzy, których profesja pozwala na wykonywanie zleceń dla kilku pracodawców. Czy dla Ciebie też będzie lepszym wyborem niż etat? Sprawdź jakie są koszty i pułapki samozatrudnienia. Masz już firmę? Sprawdź progi podatkowe w 2019 roku. Użyj naszego darmowego generatora faktur VAT

Czy opłaca się kupić telefon od operatora sieci komórkowej?

Sieci komórkowe zachęcają nas do podpisywania umów na czas określony i kupowania aparatów telefonicznych w "atrakcyjnych" cenach. Czy na pewno jednak ich oferty są zawsze atrakcyjne? Czasem bardziej niż kupować telefon od operatora sieci komórkowej będzie nam się opłacało kupić telefon na wolnym rynku.

Poniższy kalkulator pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

Z kalkulatora mogą skorzystać wszyscy: obliczenia są prawidłowe zarówno dla osób prowadzących działalność gospodarczą, jak i osób prywatnych, które chcą po prostu wymienić telefon na nowy i nie przepłacać.

Podaj cenę brutto za jaką mógłbyś kupić wybrany model aparatu telefonicznego na wolnym rynku. Pamiętaj, że możesz kupić nowy telefon w sklepie z elektroniką, ale masz do dypozycji także inne źródła np. aukcje internetowe

Podaj wysokość opłaty brutto jaką musisz wnieść przy zawieraniu umowy abonenckiej. Opłata jest zazwyczaj uzależniona od modelu aparatu telefonicznego jaki wybierzemy.

Podaj kwotę brutto jaką będziesz musiał płacić co miesiąc za usługi telekomunikacyjne (podaj kwotę brutto łącznie z ratami za aparat telefoniczny).

Podaj czas trwania umowy z operatorem w miesiącach np. 24 lub 36 miesięcy

Podaj wysokość abonamentu brutto jaki płaciłbyś nie kupując telefonu od operatora. Możesz wpisać abonament o niższych parametrach, jeśli propozycja operatora przewyższa Twoje potrzeby - NIE PRZEPŁACAJ

Jakie pytania musisz sobie zadać przy przedłużaniu abonamentu na telefon komórkowy?

 • Czy na pewno jest Ci potrzebny najwyższy pakiet abonamentowy?

  Nie zawsze potrzebujesz najdroższego abonamentu. W dzisiejszych czasach nawet w najtańszych pakietach dostaniesz dużą ilość darmowych minut, smsów i spory pakiet internetu. Sprawdź w swoim telefonie ile z przysługujących Ci limitów wydałeś w zeszłym miesiącu.

 • A może wystarczy Ci telefon na kartę?

  Telefon na kartę może być dobrą ofertą dla każdego kto nie chce wiązać się umową na czas określony. Operatorzy mocno konkurują ze sobą w ofertach na kartę i z naszych obserwacji wynika, że wybierając ofertę na kartę nierzadko dostaniemy więcej niż płacąc podobną kwotę za abonament.

 • Czy na pewno potrzebuję nowy aparat telefoniczny?

  Jeśli dotychczasowy aparat dalej jest sprawny i tak naprawdę nie myśleliśmy o jego wymianie, to może warto oprzec się pokusie i wybrać zniżkę na abonament? Rynek smartfonów powoli się stabilizuje i nowe modele nie oferują już tylu nowości co ich poprzednicy jeszcze parę lat temu. To zysk dla nas - konsumentów - zakupiony smartfon jest nadąża za trendami zazwyczaj dłużej niż typowe 24 miesięce abonamentu.

 • A może kupić aparat telefoniczny na wolnym rynku?

  Jeśli dobrze poszukamy może się okazać, że znajdziemy wymarzony aparat telefoniczny w znacznie niższej cenie, niż ta zaoferowana przez operatora. W dobie internetu nasze poszukiwania są znacznie ułatwione. Po pierwsze skorzystajmy z porównywarki cen np. Ceneo.pl - posortujmy ceny od najniższych - może się okazać, że oferty różnią się między sobą nawet o kilkanaście procent!

  W drugim kroku sprawdź ofertę na Allegro - z pewnością znajdziesz tutaj interesujący Cię model. Zauważ, że wiele aparatów jest fabrycznie nowych i sprzedają je osoby, które właśnie przedłużyły umowę na abonament telefoniczny, lecz po znacznie niższej cenie niż w sklepie - często jednak nie dostaniesz w ten sosób faktury VAT.

  Jeśli preferujesz sklepy stacjonarne sprawdź aktualne promocje - w ten sposób też możesz wiele zaoszczędzić (np. pojawiająca się dość często promocja "taniej o wartość VAT" w sieci MediaMarkt.

 • Może zmienić operatora sieci telekomórkowej?

  Operatorzy konkurują ze sobą na szeroką skalę. Zależy im, aby to włąśnie ich firma była największa pod względem ilości abonentów. Sprawdź czy nie otrzymasz lepszej oferty przenosząc numer do innego operatora.

 • Czy jestem wartościowym klientem dla mojego operatora?

  Jeśli uważasz, że tak - NEGOCJUJ. Dobry i wierny klient w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo wart. Jeśli dodatkowo jesteś właścicielem firmy i masz aktywnych kilka numerów telefonicznych - masz asa w rękawie. Nic nie szkodzi także zablefować - zdarza się, że operator jest skłonny do ustępstw jeśli zagrozimy przeniesieniem numeru ;)

 • Jestem zainteresowany! Ale czy operator może zaoferować mi coś więcej?

  Jeśli rozpatrzyliśmy już wszystkie za i przeciw i w dalszym ciągu jesteś zainteresowani podpisaniem umowy, zastanów się czy nasz operator nie mógłby dać nam jakiś usług w gratisie - większy pakiet roamingu w cenie, dodatkowe GB internetu, a może dodatkowa karta SIM, którą będziemy mogli włożyć do posiadanego już przez nas tabletu? Zastanów się jakie są Twoje potrzeby.