Samozatrudnienie kalkulator B2B

Kalkulator - Ile zarobię na fakturze?

kalkulator uwzględnia zmiany podatkowe wprowadzone w Nowym Polskim Ładzie

Do czego służy kalkulator?

Pomaga obliczyć nam ile zarobimy "na czysto" na samozatrudnieniu,w ciągu 1 miesiąca roboczego, po odliczeniu wszystkich obowiązkowych kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Dzięki czemu będziemy mogli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy proponowane przez pracodawcę wynagrodzenie jest dla nas satysfakcjonujące.

W kalkulatorze możemy podać koszty, jakie ponosimy co miesiąc przy prowadzeniu działalności (np. obsługa księgowa, wynajem biura, internet, telefon komórkowy). Jednak, przy umawianiu się z pracodawcą na konkretną wysokość wynagrodzenia, proponuję uwzględniać tylko koszty minimalne. W praktyce, nie wiemy ile kosztów uda nam się zgromadzić w każdym miesiącu prowadzenia działalności - raz może być ich więcej, raz mniej. Jeśli założymy minimalną ilość, a uda nam się wygenerować ich więcej (bo np. kupiliśmy w danym miesiącu laptopa) to będzie to nasz bonus.

Ważne informacje

  • podajemy kwotę netto z faktury VAT, a więc podatek VAT nie jest brany pod uwagę przy obliczeniach,
  • koszty pozostałe również podajemy w kwocie netto,
  • kalkulator uwzględnia (odlicza od podanego wyniku) składkę na podatek dochodowy, więc jest to zarobek "na czysto",
  • uwzględnia wprowadzone składki na Ubezpieczenie społeczne oraz fundusz pracy
  • oblicza wysokość składki na ubezpieczenie zdrowotne według zasad Polskiego Ładu
  • jeśli chcemy policzyć całkowity przychód z faktury bez uwzględnienia kosztów np. w sytuacji, gdy robimy dodatkowe zlecenie i "zusy" mamy już opłacone to wtedy podajemy tylko kwotę netto z faktury, a w pozostałych polach wpisujemy 0zł,
  • jeśli pracujemy na tzw. "freelansie" i chcemy wyliczyć ile zarobimy w ciągu miesiąca to wtedy podajemy sumę ze wszystkich faktur,
  • Dla SKALI PODATKOWEJ kalkulator nie uwzględnia kwoty wolnej od podatku ani ulgi dla klasy średniej - w przypadku jednomiesięcznych obliczeń jest to najczytelniejsze rozwiązanie.

Podaj kwotę netto (bez VAT) na jaką wystawiona została faktura

Wybierz metodę opodatkowania PIT według której się rozliczasz (17% - skala podatkowa, 19% - podatek liniowy)

Podaj stawkę ryczałtu

Wartość wymagana przy ryczałcie - od kwoty rocznych przychodów uzależniona jest wysokóść składki zdrowotnej

Zaznacz jeśli opłacasz składkę na ubezpieczenie chorobowe

Podaj sumę wszystkich pozostałych składek odprowadzanych do ZUS (na ubezpieczenie chorobowe, rentowe, emerytalne oraz wypadkowe)

Podaj wysokość składki na fundusz pracy

Podaj pozostałe (stałe) koszty jakie ponosisz w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (np. koszt usług księgowych)