Strona 1 z 1

Dofinansowanie własnej działalności 2017

: 24 lut 2017, 10:14
autor: luki33poznan
Witam. Mam 20 lat i chciałbym uzyskać dofinansowanie na założenie własnej działalności gospodarczej. Pieniądze chciałbym uzyskać na otwarcie studia filmowo-fotograficznego. Dofinansowanie chcialbym przeznaczyć na zakop sprzętu, kamer, statywów, obiektywów. W związku z tym mam 2 pytania:

1) Z tego co wiem, nie można juz otrzymać dofinansowania bezzwrotnego z Unii (nawet 40tys zł). Istnieje tylko możliwość otrzymania od Unii niskooprocentowanej pożyczki. Czy mam racje?

2) Jedyna możliwość jaką póki co znalazłem jest dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy. Jest to kwota maksymalnie 6-krotność średniej pensji w Polsce. Czyli mniej wiecej 12-20tys zł. Ta możliwość ma jednak pewne niedogodności - trzeba byc osobą bezrobotna i posiadać taki status w Urzędzie Pracy. To wiąże sie z koniecznością odejścia z pracy na co nie mogę sobie pozwolić. W dodatku kwota dofinansowania nie wystarczyła by na zakup sprzętowego minimum.

W związku z tym chciałbym zapytać lepiej doinformowanych o możliwościach dofinansowania BEZZWROTNEGO w 2017 roku na otworzenie władnej działalności gospodarczej.