Strona 1 z 1

Zakładanie firmy- problem

: 03 kwie 2017, 13:13
autor: Zośka
Cześć,
Słuchajcie ma taki problem: jestem osobą z niskimi kwalifikacjami a chciałabym założyć swoja działalność. Nie bardzo orientuje się skąd moge dostać jakieś dofinansowanie, jakie są wymogi i czy w ogóle są jakieś takie projekty/ programy pomocy dla takich osób jak ja ? Nie chce brać żadnych pożyczek czy zapożyczać się u rodziny . Nie wiem gdzie takiego czegoś szukać, do kogo się zgłosić. A chodzi mi o projekty dla lubelskiego. Pomożecie? :)

Re: Zakładanie firmy- problem

: 03 kwie 2017, 14:41
autor: Iwona Jędruszczuk
Witam
Właśnie ruszył Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 9 Rynek pracy, Działanie 9.3 Rozwój przedsiębiorczości współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach programu realizowanych jest wiele projektów właśnie w województwie lubelskim w których pozyskać można bezzwrotne dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej. W ramach projektu osoby z niskimi kwalifikacjami mogą uzyskać bezzwrotne WSPARCIE W FORMIE JEDNORAZOWEJ DOTACJI INWESTYCYJNEJ w kwocie około 23.400 zł, WSPARCIE POMOSTOWE w kwocie 1.850 zł wypłacanego przez 12 miesięcy, a ponadto SZKOLENIA I DORADZTWO.

Re: Zakładanie firmy- problem

: 04 kwie 2017, 10:16
autor: Zośka
Dziękuję za odpowiedź, myślę , że skorzystam

Re: Zakładanie firmy- problem

: 31 sie 2017, 18:12
autor: Michal89
Witam

Prowadze aktualnie działalnosc jednoosobowa na rzecz pracodawcy we francji, pracy co raz więcej pracowników za mało, chciałbym rozwinąć troszkę skrzydła tylko jestem troszkę zielony w tych sprawach.
Chodzi o to iż, chce znaleźć pracowników dla tego pracodawcy i przy okazji zarobić na tym parę groszy. Nie wiem czy bardziej opłacalne jest zmontować swoją ekipę i świadczyć usługi dalej ( jak to wygląda z okresem wykonywanejnpracy w delegacji skladki zus i podatek ) czy może lepsza była by agencja pracy tymczasowej o której też nie mam pojęcia jak to wszystko funkcjonuje.
Czy to nie będzie kolidowalo ze współpracuje z tym pracodawca ?
Mozemy zrobić to samo wszystko z zona na jej dane lecz ona aktualnie jest bezpośrednio zatrudniona w firmie we francji ale nasuwa się kolejne pytanie czy to tez nie będzie kolidowalo ?
Czy pracownik pracujący na kontrakcie zagranicznym może przejść do polskiej firmy swiadczacej usługi dla tego samego pracodawcy ?

Nie proszę o rozwinięcie tematu krok po kroku choć byłbym wdzięczny ale może macie jakieś linki do stron które to opisują.

Pozdrawiam