Strona 1 z 1

Infakt - fakturowanie On-Line

: 06 lis 2015, 21:03
autor: malek
Od tego roku wystawiam Faktury VAT w Infakcie. Wcześniej korzystałem z desktopowej Symfonii, ale stwierdziłem, że trzeba iść z duchem czasu.

Wystawiam niewiele, więc wystarcza mi darmowy pakiet - umożliwia on wystawienie maksymalnie 3 faktur w miesiącu. Okazuje się jednak (o czym nie wiedziałem przy zakładaniu tam konta), że jest jeszcze kilka ograniczeń w pakiecie darmowym, a płatny można wykupić w pakiecie rocznym (129zł na rok).

Ograniczenia, które odnalazłem w darmowym pakiecie:
- jeśli usuniemy fakturę to mimo jej usunięcia liczy się ona do limitu 3 faktur w miesiącu jakie możemy wystawić za darmo
- jeśli "wydrukujemy" fakturę (czyli ściągniemy, zapiszemy jako pdf, wyślemy mailem) to nie możemy jej już edytować
- limit jest nałożony także na ilość kontrahentów - można mieć wpisanych tylko trzech (można to obejść - usuwając kontrahenta z systemu - z już wystawionych faktur nam się nie usunie).

Póki co to tyle - niby nic, ale limit trochę mnie zaskoczył w dniu kiedy akurat musiałem wystawić fakturę na kwotę niższą niż kwota abonamentu rocznego, ale na szczęście udało mi się go obejść (chodziło akurat o ilość kontrahentów).

Poza tym system sprawuje się naprawdę dobrze, a możliwość wystawienia faktur z dowolnego miejsca i komputera to naprawdę wielki plus!

Z księgowości online nie korzystałem - więc nie mogę niestety nic na jej temat powiedzieć

Re: Infakt - fakturowanie On-Line

: 18 sty 2016, 19:32
autor: liniowiec
Używam Infaktu i w sumie to jestem zadowolony. Mam pakiet z programem do samodzielnej księgowości i sprawdza się dość dobrze, a wychodzi taniej niż księgowa.

Jedyny problem jest z tymi ich konsultantami od których można uzyskać pomoc w newralgicznych sytuacjach. Często jest tak, że jeśli chcę o coś zapytać to wtedy konsultant wyłącza się na jakiś czas (pewnie konsultuje odpowiedź z osobami obok), a na koniec i tak nie podaje w 100% pewnej informacji. Tylko "powinno", "chyba" itd.

Dobre dla osób, które mają typowe faktury i brak sytuacji w któych nie wiadomo jak wrzucić coś w koszty.

Re: Infakt - fakturowanie On-Line

: 24 kwie 2016, 17:11
autor: ala89
Dobrze o tym wiedzieć.

Re: Infakt - fakturowanie On-Line

: 14 cze 2016, 7:19
autor: bartpc24
Witam,

A ja mam wręcz odmienne wrażenia - Księgowa poprowadziła mnie nieomal za rękę co i jak a także gdzie załatwić. Co prawda trochę "smrodu" było przy pierwszej płatności, ale tylko dlatego że przeoczyłem jedną rzecz.

Na ten moment, nieomalże o każdej porze dnia i nocy sms/email/telefon odbierany, odpowiedź udzielana - za jedyne 121,77 brutto/m-c

P.S. Nie jestem pracownikiem InFaktu :)

Re: Infakt - fakturowanie On-Line

: 03 lut 2017, 18:57
autor: malek
Aktualizująć po dłuższym czasie: Moja dotychczasowa księgowa wyprowadziła sie do innego miasta i chcąc nie chcą musiałem rozejrzeć się za jakimś nowym rozwiązaniem. Zastanawiałem się nad biurem księgowym, ale ostatecznie chęć obniżenia kosztów wygrała i wybór padł na system Infaktu i księgowanie dokumentów własnoręcznie.

Na dzień dzisiejszy mam już wprowadzone dokumenty za styczeń i jestem po kilku rozmowach na czacie z doradcą. Wrażenia póki co pozytywne - konsultanci udzielili mi satysfakcjonujących i (wydaje mi się) wyczerpujących odpowiedzi. W systemie wydatki księguje się prosto i jako, że moje co miesięczne koszty są powtarzalne, to wydaje mi się, że nie powinnienem mieć problemów z samodzielnym prowadzeniem księgowości.

Widzę jeden minus - nie można płacić abonamentu miesięcznie, za dany miesiąc, tylko trzeba opłacić od razu za cały rok z góry - wychodzi co prawda tylko co 3 miesiące opłaty za normalną księgową, ale jednak.

Oby tak dalej.