Strona 1 z 1

Samochód firmowy w leasing czy na kredyt - co się bardziej opłaca?

: 20 lis 2015, 15:15
autor: natka
Planuję zakup samochodu - oczywiście chciałabym wrzucić go w koszty w swojej działalności gospodarczej. Będzie to niewielki samochód osobowy.

Zakup częściowo będzie finansowany z pożyczyki - i tutaj pytanie do Was: co będzie się bardziej opłacało: leasing czy kredyt? Byłam sceptycznie nastawiona do leasingu, ale w salonie (Ford) bardzo promują to rozwiązanie i na ten moment wydaje mi się korzystniejsze.

Jakie macie doświadczenia w tej kwestii? Planuję wkład własny w wysokości 40%

Re: Samochód firmowy w leasing czy na kredyt - co się bardziej opłaca?

: 28 kwie 2016, 10:18
autor: ala89
Witam. tak samo mnie ten temat interesuje. Pragnę założyć firmę///////
Pozdrawiam??może ktoś odpowie? :mrgreen:

Re: Samochód firmowy w leasing czy na kredyt - co się bardziej opłaca?

: 01 lut 2017, 13:51
autor: Wioletta
ja bym wzięła w leasing, na kredyt spłaca się dużo więcej niż sama wartość auta, a samochód jest już prawie nasz ;)

Re: Samochód firmowy w leasing czy na kredyt - co się bardziej opłaca?

: 03 lut 2017, 19:34
autor: malek
Ja ostatnio przekonałem się do leasingu i muszę powiedzieć, że żałuję stało się to dopiero teraz, prawie po 10 latach prowadzenia działalności! Mogłem dużo zaoszczędzić, a na pewno jeździć lepszym samochodem niż jeździłem (a przynajmniej mniej awaryjnym) ;)

Do tej pory zawsze kupowałem samochód za gotówkę, amortyzowałem, a przy sprzedaży (niestety) musiałem właściwie zwracać większość tego co wcześniej sobie odliczyłem.

Teraz leasinguje Opla Corse 1.2 Essentia (golas to fakt), ale nowy i płacę tylko 900zł brutto co miesiąc. Czyli po odliczeniu 50% vatu i dochodowego, kosztuje mnie to ok. 680zł - czyli 25% zostaje w kieszeni.

Po spłacie leasingu planuję wykupić samochód na cele prywatne, a po pół roku - sprzedać - dzięki temu nie będę musiał zwracać wcześniej odliczonego dochodowego i vatu.